| HatreD a întrebat:

Am un telefon Nokia E71. As vrea sa stiu daca telefonul are obtiunea de a activa blocarea unui numar de telefon, adica apelurile pe care le primesc de la un anumit numar, eventual mesajele, si care este procedura pentru a face acest lucru. Mentionez ca nu am abonament, ci doar cartela reincarcabila, si nu doresc sa imi schimb numarul, aceasta mentiune o fac pentru acei care mi-ar sugera sa apelez la alt numar. Va multumesc toturor care ma puteti ajuta, am nevoie de ajutorul vostru!

4 răspunsuri:
| MariusPopa a răspuns:

Buna. Daca apelul pe care il primesti este cu numar privat.atunci nu ai ce sa fac.
Iar daca iti arata numarul atunci poti creea un grup unde sa intoduci acest numari si personalizezi ca melodie nimic.Adica la acel grup setezi silecios.
Cat despre mesaje...

| MariusPopa a răspuns:

Sau ar mai fii la unele telefoane obtiunea de blocare numar.
Odata introdus acest numar in acea lista se intampla la fel cum am spus anterio. adica numai suna.

| alyx a răspuns:

Intra aici: http://www.videotutorial.ro/? p=1181#respond

| HatreD explică:

Ghindeanu, merci pentru raspuns, dar, spune-mi, ai acest tip de telefon? Spune-mi pasii pe care trebuie sa ii urmez!