| Iunix a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy J5 2015.
Până acum nu am avut probleme cu el.
Însă în ultimul timp a început să se încingă destul de tare în spate ( cred că pe acolo e procesoru sau ceva ). Se încinge chiar dacă stau doar pe Youtube sau pe net fără să-l solicit cu vreun joc.
Mă deranjează deoarece îl am de doi ani și până acum nu am avut această problemă. Eu îl folosesc la fel, el s-a schimbat. Nu am cine știe ce aplicații instalate.

Oare care ar fi problema? aaaa stai, cred că știu. Îl am de doi ani... 24 de luni, deci s-a dus garanția și e „ programat " să se strice de acum în colo.

3 răspunsuri:
| Anonimul69699 a răspuns:

Asta se intampla cand se invechesc telefoanele sau cand folosesti alt incarcator, nu cel original venit cu telefonul funda?

| Iunix explică (pentru Anonimul69699):

Folosesc încărcătorul original, DOAR încărcătorul original.

| Anonimul69699 a răspuns (pentru Iunix):

Atunci este de vina vechimea telefonului SAU poate l-ati utilizat in timp ce se incarca SAU ar trebui dat un factory reset, poate ceva aplicatie va ruleaza in, background si asta face ca procesorul sa se incalzeasca, daca nu, vizitati un specialist, numa' bine