| Floryn9 a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy J5, daca activez economisirea de energie ajuta la ceva sau nu?

Răspuns Câştigător
| Crush247 a răspuns:

Da, dar o sa iti restrictioneze unele aplicatii, dar sa stii economisirea energiei este facuta pentru cazuri de urgenta, gen esti in padure fara nicio sursa de curent si ai 10% baterie. atunci activezi economisirea.
in caz contrar te vei trezii cu bateria umflata sau mai rau iti poate exploda, pentru ca telefonul va restrictiona nivelul (nu stiu cat de bine am explicat, dar in general asta e explicatia )

5 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Ba, nu stiu, se poate sa iti economiseasca energia, vezi si tu

| Floryn9 explică (pentru Crush247):

Multumesc!

| Pool77 a răspuns (pentru Crush247):

Cum sa-ti explodeze bateria de la modul de economisire al energiei? laughing)))))

| Crush247 a răspuns (pentru Pool77):

Am intalnit cu umflaturi majore.
si daca te gndesti putin logic, umflaura aia poate duce pana la crapare / exlozie daca e folosit in acel timp.
Daca ia ocazia sa citesti cartile de la Samsung Galaxy s7 o sa vezi ca asta spun si ei.
P.s : nu o spun '' Ba fraiere, iti explodeaza bateria! '' dar o spun destul de subtil cum ca excesul de economisire a bateriei poate duce la umflarea acesteia sau chiar arderea telefonului.
Gandeste logicwinking

| Pool77 a răspuns (pentru Crush247):

Economisirea nu face nimic decat sa modifice procesorul, aici ma refer ca in loc sa lucreze la 2. 3Ghz lucreaza doar la 1. 6Ghz, "explozia" sau umflatura e posibila daca activezi Beast Mode parca i se zice pe S7/Edge.