| TheSpecialOne a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy S + si am observat ca uneori se inchide fara vreun motiv. La inceput am crezut ca e din cauza socurilor pe care le suporta in buzunar sau ca se apasa singur in husa dar nu e asa. I-am dat un hard reset crezand ca e vreun virus. Ce poate avea si cei pot face?

5 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Du-te cu el la garantie am avut un Samsung galaxy s2 si tot la fel facea si mai zis ca e de la foitza insa l-am vandut

| soul2soull a răspuns:

Aici sunt 2 variante :
1. Dai turn of la power saving mode intri la setari sunet si display.
2. Rulezi prea multe aplicatii in background(minimalizate).
trage un ochi pe task manager daca telefonul consuma peste 275 mega de ram, este extrem de probabil sa se opreasca de 3-4 ori pe zi.
Nu-ti fa probleme. este p problema comuna si arhicunoscuta la smartphone-uri.
3. Instaleaza o versiune gratis de la task killer si kilareste aplicatiile care utilizeaza prea mult procesor/ram
4. Aplicatia este sigura deoarece omoara doar aplicatiile care ruleaza in background celelalte ale systemului nu se atinge de ele

LA multi ani si sper ca ti-a fost de folos

| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Am telefonul asta de putin timp, si din pacate am si eu aceeasi problema, insa am descoperit cauza mai repede decat ma asteptam… Problema este ca butonul de on/off functioneaza chiar daca telefonul este blocat… Astfel daca il ai in buzunar si se apasa simgur mai mult de 3 secunde pe butonul on/off, in mod sigur se va stinde… Poti face o incercare sa vezi.bafta.

| Klaoody15 a răspuns:

Si eu am patit asa. Am un galaxy S 1. Ai grija la husa. butonul de pe margine, daca e tinut mult apasat se inchide telefonul sau se restarteaza. Chiar daca tu ai locker pe el. tonguehappy

| B_Anda_Maria_1993 a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema cu tel meu Samsung Galaxy Duos, dar am luat o aplicatie, m-am gandit ca nu se poate inchide singur doar sa se blocheze ecranul, asa ca am luat aplicatie "No Lock". Nu mi se mai blocheaza ecranul si nici nu se mai inchide happy