| Marrythenight a întrebat:

Am un telefon Samsung galaxy Y, si de ieri ma chinui sa sun pe cineva. Imi zice RETEA MOBILA INDISPONIBILA. ce sa ii fac? l-am inchis, i-am scos cartela si am bagat-o iar dar degeaba. ( e de Orange ).

Răspuns Câştigător
| robytoby a răspuns:

Mai intai incearca alta cartela, poate aceea are o problema, se mai intampla.

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa verifici cartela SIM intr-un alt telefon; daca nu ai semnal, cartela ta SIM s-a demagnetizat. Iti recomand sa mergi in orice Orange Shop pentru a efectua schimbarea de SIM.

O zi buna,

Orange Helpers

| Marrythenight explică (pentru OrangeHelper):

Multumesc. Am introdus o alta cartela in telefon, tot Orange, iar aceea functiona. Inseamna ca cartela mea e defecta laughing multumesc din nou, imi voi cumpara alta in curand happy

| robytoby a răspuns:

Incearca sa ii dai un hard reset, daca nu merge, la service cu el.