| VerdeLila a întrebat:

Am un telefon Samsung GT-C6625 si nu am semnal.
Cine ma poate ajuta. Acest telefon a fost codat pe Vodafone(dar a fost decodat), iar eu am cartela Orange.
Cum trebuie sa procedez sa functioneze si cartela mea in acest telefon?
Multumesc

1 răspuns:
| LasleaIoan1972 a răspuns:

Cand este decodat un mobil functioneaza cu orice sim sau cartela cum ii zici, daca nu functioneaza inseamna ca nu a fost decodat, cand mergi la decodat ia si simul de Orange sa testezi
mergi la un service si ei o sa ti decodeze real mobilu, le dai si simul de Orange si le spui ca sa l faca sa fie ok pe mobilul tau