| Mursa_Catalin_Alexandru_1990 a întrebat:

Am un telefon Samsung j7 2017 si de ceva timp il pot debloca din glisare desi el are ca parola cod pin. Ma puteti ajuta? Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Ai activat Smart Lock, o funcție prin care telefonul se blochează automat dacă nu simte mișcare timp de 30-60 secunde de la stingerea ecranului.

3 răspunsuri:
| RpxOnAir a răspuns:

Poate ai activat smart lock-ul sau ai dezactivat pin-ul. Uita-te in setari, simplu

| Mursa_Catalin_Alexandru_1990 explică:

Si cum il pot dezactiva?

| LPCTSTR a răspuns (pentru Mursa_Catalin_Alexandru_1990):

Intri în Setări, cauți prinapăsarea butonului de căutare "Smart Lock" și vei primi o mică tubrică, apeși pe ea, introduci PIN-ul/parola/modelul și apasă de rubrica "Detectarea Mișcării", se deschide o fereastră și un swich verde în colțul din dreapta sus, apasă-l și ai terminat.