| OTTO999 a întrebat:

Am un telefon Samsung S6102 si s-a blocat cand cineva a incercat sa sparga modelul cu care era blocat (ala care desenezi ).Acum imi apare sa introduc contul google "username (email) and password".Eu am introdus emailul si parola corect si tot nu il pot debloca. Daca ma poate ajuta cineva (telefonul este in garantie si mi s-a spus ca nu tine de ei sa il repare sau sa imi schimbe cu alt telefon). Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Salut! Daca telefonul NU a fost sincronizat cu acel cont nu mai poti sa-l deblochezi, si daca faci modelul gresit de prea multe ori va ajunge sa se auto-formateze... Si vezi ca emailul de la contul Google e @gmail, poate ai introdus @yahoo...
Daca tot nu poti sa-l deblochezi, inchide telefonul, scoate cartela si cardul, apoi tine apasat pe butonul de pornire, cel de volum up, si cel home, pana cand intra in acel "bios" al telefonului si de acolo il formatezi... si va sterge tot din el, dar cel putin il vei putea folosi happy