| rleetf a întrebat:

Am un telefon screen touch si cam s-a defectat, nu prea mai primeste comenzile...nu prea functioneaza ecranul. Ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| bogdan3vl a răspuns:

Da ca ai mai desfacut telefoane si te pricepi e simplu ii cumperi alt geam care arata asa http://www.gsmnet.ro/poze_produse/11571/mari/0.jpg

o sa trebuiasca sa desfaci telefonul din spate pina ajungi la geamu asta si impingi in el si iasa afara si dupa aia il pui pe cel nou si asamblezi telefonul la loc si merge ca nou si in plus arata si mai bine ca are geam nou
in caz ca nu te pricepi du-te cu el la service sau la un baiat care stie sa umble in telefoane si asa te costa si mai ieftin ca la service ca iti comanda piesa adica geamul de pe net (gsmnet.ro) si tio pune el gata e ca nou

funda plssssss si vot :D

5 răspunsuri:
| xt9000 a răspuns:

Verifica daca telefonul mai e in garantie si til repara ei. daca nu trebuie sa schimbi tu ecranu dar cam costa dar daca ai tel cu touch cred ca iti permiti

| MarinaMrn a răspuns:

Pai nu mai ai licenta la el?

| tomyk a răspuns:

1.Cred ca ti/ai luat un telefon cam praf.De obicei cele cu touch screen(majoritatea)nu sunt bune si se strica repede.In orice caz de duci intr/un mall si te duci la un Gsm.Acolo tipii aia iti vor spune ce s-a intamplat. Sper ca te/am ajutat.

| geo_fili_2006 a răspuns:

Schimba touch-screen-ul; pretul difera de la telefon la telefon!
la al meu m-a costat 50 lei LG GD510 pop!

| mobile a răspuns:

Salut,
Gasesti touchscreen si aici http://www.magazingsm.ro/touch-screen-253.
Gasesti si tutoriale video reparatii, schimbare touchscreen pe magazingsm.ro.
Spor la treaba.