| blablabla2907 a întrebat:

Am un telefon Sony Xperia m4 aqua cumparat in noiembrie anul trecut.De la o vreme portul pentru casti nu mai merge si am zis sa il duc la garantie, dar azi cineva a dat peste mana mea si am scapat telefonul si acum are cateva zgarieturi mici dar adanci pe ecran intr-un colt.
Intrebarea mea este daca il pot duce undeva unde sa il pot repara, dar sa imi ramana garantia valabila.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mai poti sa il repari in garantie.Fie ca ti-a dat cineva peste mana sau chiar tu l-ai scapat din mana. Mai degraba a doua varianta.

| Pool77 a răspuns (pentru darrio2007):

De ce nu? Jack-ul e pe garantie, motive hardware.
Acela e un ecran doar. Am avut un Orange Nivo, spart zgariat jur ca nu mai avea crom, camera era si ea destul de "aratoasa" si tot mi l-au dus in garantie.

| Stefancalin1997 a răspuns:

Problema e ca daca il vei duce la garantie cu aceea problema la port ei vor da vina pe tine ca l-ai scapat dar tu incearca ca nu ai nimic de pierdut, bafta.