| mihaitare123456 a întrebat:

Am un telefon Sony xperia tico luat la o combinatie, cred ca bateria nu este originala deoarece este argintie si nu are scris nimic pe ea ( voltaj, instructiuni, firma etc.) si atunci cand il pun la incarcat se stinge si isi da restart ( se aprinde apare Sony dupa aia xperia si se stinge) pana il scot de la incarcat, indiferent ce aplicatie ruleaza.
Vreau sa stiu daca este de la baterie sau de la soft.
Atunci cand este incarcat nu are nici cea mai mica problema, telefonul este nou dupa cum arata si functioneaza.

DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Telefonul merge bine fara baterie? adica doar pe cablu si aprins? are aceasta optiune? ia incerca...

| FuriaGogoasei a răspuns:

Cumpara o baterie originala, merita investitia.Probabil e din cauza bateriei daca zici ca nu ate specificatii pe ea, o baterie made in china.