| Frunzescu a întrebat:

Am un telefon (zte blade l 110) a intrat in boot loop l-am dus la service acum spatiul sistemului ocupa 2, 45GB (el ocupa cam 1, 3)
Nu mai pot sa instalez nimic, se misca de rahat
Ce sa fac sa scap de fisierele in plus DIN SISTEM adica poate... Poate a ramas catva din sistemul vechi ca la service l-a reinstalat si poate nu s-a șters sistemul vechi. E aceeasi versiune acum deci, DAU FUNDĂ PT CINE MĂ ajuta

Răspuns Câştigător
| TrustMeIKnow a răspuns:

M-am uitat la modelul telefonului pentru un ROM nou, dar nu exista decat cel stock, daca ai cunsotintele necesare poti sa ii reinsalezi iar ROM-ul. Scri pe google telefonul si modelul ROM, descarci fisierul ~600MB, si cauti pe google cum sa instalezi un ROM pe telefon, este destul de usor. Chiar daca intra in boot loop il poti scoate si singur. Am vazut ca si cei de la Orange vand acel model de telefon posibil sa ocupe asa mult daca mai are instalat si alte aplicatii de la ei(presupun). Daca crezi ca nu poti sa instalezi ROM-ul singur/a iti sugerez sa iti cumperi al telefon sau sa vorbesti cu un prieten care stie. Pe gearbest sunt multe telefoane cu specificatii mid-range la preturi foarte accesibile