| AureliusTPU a întrebat:

Am un televizor care as vrea sa vad daca merge conectat la un laptop, dar nu a mers cand am incercat cu cablul HDMI 4K, am incercat si cu un cablu VGA dar nu a mers.O fi de la televizor ca nu duce 4K?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar tv ul este 4 k? Ca nu merge daca este 4 k, ce marca de televizor ai? probabil nu merg mufele din televizor daca ai incercat si in mufa VGA

| anonimg a răspuns:

Ventrue a răspuns bine și merită fundă.
La un tv trebuie ca din telecomandă să selectezi sursa cablului: dacă vrei să vezi un program de televiziune trebuie să selectezi sursa acelui cablu; dacă un tv are fir de internet în el și vrei să intri pe internet cu acel tv, trebuie să selectezi sursa cablului de internet; dacă vrei să vezi ce ai în laptop cu televizorul, trebuie să selectezi sursa cablului hdmi cu care te-ai conectat.
De asemenea, poate că este nevoie ca din laptop să selectezi modalitatea de ieșire a imaginii și sunetului. De exemplu, ca și cum ai conecta cablul hdmi la un videoproiector. Dai clic pe butonul "Start" de la laptop și scrii acolo: projector. În fereastra care se va deschide vei găsi mai multe informații despre cum să scoți informația și sunetul prin conectarea laptopului cu un alt dispozitiv de redare media (tv, videoproiector, etc).

| Wr3nch a răspuns:

Ai schimbat sursa din meniul tv-ului?

| AureliusTPU explică (pentru Wr3nch):

E pe automat si nu il citeste

| Wr3nch a răspuns (pentru AureliusTPU):

Schimba din automat in pc/vga/hdmi. Crede-ma ca nu is asa destpete pe cat par happy