| CentyLox a întrebat:

Am un televizor cu hdmi care nu il mai folosesc si l-am conectat la pc pe post de al doilea monitor
si as vrea sa combin tv + monitor ambele 1366x768
sa fac rezolutia 2372x768 se poate? si daca da cum

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai nevoie de un sistem video-spliter, care-ti afiseaza o parte din imagine pe unul, celalalte parte pe celalalt monitor.
Un asemenea sistem te poate costa chiar de cateva ori cat pc-ul.

| xByte a răspuns:

Daca ai placa video de la AMD poti face asta prin eyefinity ( doar in jocuri functioneaza din cate stiu ), dar e posibil sa nu mearga doar cu 2 monitoare, si sa iti trebuiasca un al treilea. Te poti informa mai bine aici : http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/AMDEyefinityFAQs.aspx

| RaduMihaiRadu a răspuns (pentru xByte):

In jocuri nu merge. Merge in orice alt ceva, dar nu in jocuri sau filme care nu suporta rezolutia asta.

| Márton_Demon_1990 a răspuns:

Se poate doar trebuie sa il legi cu wifi si blutooth dar este foarte greu