| alex495 a întrebat:

Am un televizor din 2000 si, color LG cu tub, cam cat costa cu tot cu manopera schimbarea transformatorului?

15 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! De unde stii ca este transformatorul de linii defect? Un traf nou costă, mergi la vitacom faci comandă duci traful la ei sa ti dea unul original sau echivalent, cu montaj cu tot e 200 lei.

| alex495 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mesterul asta e unu de repara la el in casa televizoare, ce vitacom rolling on the floor. tiu pentru ca televizorul cand dadeai sa l pornesti, ii dadeai curent se auzea un tiuit asa si nu se pornea. Transfomatorul e dus, am vorbit cu 4 mesteri si toti au pus acelasi diagnostic si aprox acelasi pret

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru alex495):

Daca te pricepi, scoti transformatorul si te duci si il cumperi de la Vitacom, vitacom este un magazin cu piese electronice in Bucuresti. Pe lîngă transformator mai trebuiesc schimbati condensatorii, si finalul de linii, un BU 508 Dfi.

| untu a răspuns:

Nu stie nimeni de pe TPU, dar recomand sa-l duci la un service tv autorizat! ( dar nu cred ca mai exista atelierele de depanat radio-televizoare),

| xerxes1 a răspuns:

Aproape cat valoarea de piata a televizorului.
In jur de 150 de ron.
Si nu o sa mai tina mult.Are deja 17 ani, au imbatranit toti condensatorii.
Mai bine te orientezi spre un Smart TV nou.

| alex495 explică (pentru xerxes1):

Am zis 2000 si, e din 2006-2010 asa televizorul, chiar si mai nou

Răspuns utilizator avertizat