| Trifaila_Costel_1975 a întrebat:

AM UN TELEVIZOR HANTAREX MODEL STRIPES LCD 32 HD DVB-T CI inainte mergea bine dar am luat un modul hd de la rds si l-am bagat in CI dar televizorul era deschis si deodata s-a inchis singur cand am bagat modulul si acum nu mai merge deschis nici din buton nici din telecomanda ledul este aprins e rosu mereu dar nu se deschide ce so fii intimplat? so fi ars ceva in el? astept un raspuns oate ma ajuta cineva va multumesc

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Scoate stecherul din priza pentru minim 1 minut.
Dupa ce ai bagat iarasi in priza asteapta 5 minute pana ce se auto-configureaza.
La sfarsit porneste-l din telecomanda.

Daca nu porneste cu telecomanda, verifica telecomanda: la apasarea unui buton trebuie sa se vada palpaind Led-ul din frontul telecomenzii - nu cu ochiul liber (e infrarosu) ci prin camera unui telefon sau aparat foto.

Daca si telecomanda functioneaza, atunci televizorul e defect.