| addryanboss a întrebat:

Am un televizor led full hd si nu are smart tv, problema e ca eu vreau sa pun un film cu tot cu subtitrare si am pus pe un stick filmul cu subtitrarea si nu merge.Intrebarea mea este daca pun filmul pe un dvd si subtitrarea asa pur si simplu pe dvd si conectez un player video la tv va merge filmul asa cu trebuie adica cu tot cu subtitrare? Trebuie un anumit player video? Si daca nu e buna metoda ce am ziso mai sus cum trebuie facut?

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Daca nu vede iti trebuie un mediaplayer pe care il conectezi la TV, iar in media player poti sa bagi stik, HDD cu filme.
http://www.flanco.ro/media-player-e-boda-hd-for-all-450-full-hd.html

| supermamici a răspuns:

Ori cumperi un Google Chrome, ori te folosesti de tehnologia pe care o au televizoarele smart Samsung prin care poti redea de pe tableta, smartphone, pc, laptop semnalul pe televizor: http://televizoaresmart.ro/category/tehnologia-smart-tv/

| alinaalin955 a răspuns:

Subtitrarea si filmul trebuie sa aiba acelasi nume.

| dannyel86 a răspuns (pentru alinaalin955):

Trebuie adaugat faptul ca anumite formate de subtitrare sunt recunoscute de player (srt, sub etc), informatii care se gasesc in cartea tehnica sau pe site-ul oficial al producatorului. happy