| stfb1980 a întrebat:

Am un televizor led Samsung 40h7000 și am umblat în setările producătorului iar acum nu-mi mai apare activ butonul SE DIFUZEZA și implicit nu mai pot urmări posturile tv. Menționez că am dat Factory reset (din același meniu) dar problema persistă.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai dereglat setarile ascunse ale producatorului, atunci singura ta sansa este re-softarea complata.
Daca te pricepi, downloadezi si re-instalezi firmware de pe site-ul producatorului.
Daca nu, du-ti televizorul la reprezentatna Samsung pentru remediere.

| stfb1980 explică (pentru Bula):

Dar o reglare înapoi (nu am șters nimic) de către un depanator care cunoaște bine meniul producătorului nu e posibilă?

Bula
| Bula a răspuns (pentru stfb1980):

Poate ca ar fi posibila, dar tot cei de la reprezentanta le stiu "trucurile ascunse".
Eu ti-am dat varianta cea mai usoara si rapida.