| Icecube24 a întrebat:

Am un televizor LG 32LC51(model mai vechi) care se aprinde greu.
Adica cand vreau sa-l pornesc ledul imi bipaie verde de vreo 5 ori, dupa care se face rosu si nu porneste. Trebuie sa tin apasat butonul power chiar si 3 minute pana ce se aprinde. Care ar putea fi problema?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia legatura cu cei de la LG! https://bit.ly/366HcXp Oricum va trebui trimis in service ca n-are nimeni cum sa te ajute online.

| Adrian5575 a răspuns:

Daca pulseaza LED-ul de 5 ori, inseamna ca indica un cod de eroare. Mergi la service si fa o intrebare acolo, ce inseamna acest cod, cat de grav este si cat te costa.