| albastrica009 a întrebat:

Am un televizor Samsung din 2014 si vreau sa iau un cablu hdmi pentru filme, am inteles ca pentru vga n-am mufa la televizor. Voiam sa va intreb de unde stiu ca mi se potriveste cablul hdmi la laptop, am un Dell vostro 1015, dar am si pc? Unu care merge si pentru filme 3d cat costa? Am nevoie si de ochelari, nu?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cablul hdmi e universal si intra in orice mufa hdmi, ochelarii 3D se cumpara separat si cu filtru bun costa aproape 10 milioane

| albastrica009 explică (pentru mgtow):

laughing Eu intrebam daca-mi intra in calculator, adica cum trebuie sa arate mufa? La televizor am gasit-o, chiar scria pe ea hdmi.Si ochelarii stiu cat costa, vreo 2-3 milioane. Eu am intrebat cat costa cablul hdmi care merge si pentru filme 3d.

| mgtow a răspuns (pentru albastrica009):

Daca l-ai cumparat acum astea noi vin cu mufa hdmi caut-o prin parti arata la fel ca aia din televizor

| albastrica009 explică (pentru mgtow):

N-am la fel. la laptop si la calculator am doar din alea pentru mouse sau tastatura si mufa pentru vga. Auzi? N-ar merge sa pun un cablu din ala vga-hdmi, care are la un capat pentru hdmi si la celalat din aia de pun la pc?

| mgtow a răspuns (pentru albastrica009):

Merge, atat timp cat face conexiune merita sa incerci

| horia2012 a răspuns:

Sa le luam pe rand ca m-a luat durerea de cap.
Laptopul tau nu are hdmi, deci iti trebuie un convertor vga-hdmi, ca asta, dar la cat costa, nu cred ca se merita:

http://m.emag.ro/......DGGTJBBBM/
altfel, nu se poate.
2.La PC, poti pune cablu hdmi daca placa video are iesire hdmi. Uita-te in spate la PC si vezi cate mufe ai. Ar trebuii 2-1 VGA si 1 HDMI sau DVI.
Daca ai DVI, trebuie sa vezi ce fel de DVI ai ca aici
http://www.google.ro/......tp?/search
si sa cumperi un adaptor.
3. Nu este cablu HDMI pentru 3D. Acelasi cablu se foloseste.
E cam complicat dupa cum vezi.