| joker50 a întrebat:

Am un televizor smart si atunci cand am pus un film pe un stick cu tot cu subtitrare, iar cand pornesc filmul nu vede subtritrarea si am intrat in setari si nu stiu cesa fac?

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Trebuie ca atat filmul cat si subtitrare trebuie sa aiba acelasi nume si sa fie in acelasi folder. Subtitrarea sa fie.srt si vezi in manualul televizorului daca spune ceva despre ce fel de subtitrari suporta, pentru ca nu toate tv vad si subtitrari.

Răspuns utilizator avertizat
| Allyieee a răspuns:

Cel mai probabil, numele filmului si numele subtitrarii trebuie sa fie EXACT acelasi.