| iustinian112 a întrebat:

Am un tv cu Android si nu l-am deschis de mult timp.
Si l-am deschis si partea dreapta zici ca e spart dar televizorul e intact in acea parte cand e inchis si cand il deschid zici ca e spart.

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu am inteles nimic din intrebarea ta, zici ca e spart, păi este sau nu este spart? Daca i ai dat un pumn in ecran da, este spart, si posibil acea crapătură nu sa extins pe tot ecranul si se vede numai cand il pornesti tv ul, si in zonele unde este luminozitatea mai puternica se vad crapăturile, du l la servis si repara l, trebuie alt panel, alt display( ecran), ce marcă este televizorul?

| iustinian112 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Orion
displayul este intact
dar cand il deschid apare spart

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru iustinian112):

Nu ai alta solutie decat inlocuirea displayului cu altul nou.

| JicaContra a răspuns (pentru iustinian112):

Am un Orion de mai bine de 10 ani si merge de n'are aer big grin

am doua explicatii pentru tine:
1. defect de fabricatie care a devenit vizibil numai dupa mai mult timp
2. cineva din casa ti-a facut o "bucurie"... mai ales daca ai copchii

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Defectele la ecran se vad mai mult cand este iluminat.