| anonim_4396 a întrebat:

Am un TV, de 100 inch e ceva chinezărie... HD, totul perfect, dar e o problemă..nu pot sau nu știu unde să intru să aranjez programele cum vreau, pur si simplu nu găsesc în meniu, e vreo șmecherie?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Toate TV-urile au o sectiune "favoriti".
Trebuie sa marchezi programele dorite si sa le pui pe lista favoritilor.
Ulterior, in lista favoritilor le poti muta (daca exista aceasta optiune) sau scrii programele in lista in ordinea dorita.

| Valyasdfg a răspuns (pentru Bula):

Păi da dar la favorite poți băga doar câteva canale

| Bula a răspuns (pentru Valyasdfg):

La favorite bagi acele programe la care te uiti mai des.
La restul te uiti pe lista normala, completa.

Mai ai inca o posibilitate: editezi lista completa si introduci manual fiecare canal separat, memorand ce program vrei pe el. Este de durata, necesita rabdare multa.

| LPCTSTR a răspuns:

Programele nu se pot aranja din cate stiu, ele sunt stocate crescator in functie de frecventa (pe care furnizorul o foloseste pentru transmisie).
Daca nu ma insel, era si o lege care obliga furnizorii sa ordoneze intr-un fel canalele (parca pe tematici).
In orice caz, poate televizorul tau nu este capabil sa le ordoneze, mai ales daca a fost produs cu cativa ani in urma.

| alexalx1234 a răspuns:

Nu ii sti marca? Sau modelul?