| valy956 a întrebat:

Am un tv sport care nu are scart si am un receiver telekom sd care are decat scart si am cumparat o mufa scart cu iesire video raudio/mono si nu reusesc sa ii dau de cap.

Merge sa bag mufa scart cu iesiri in receiver si sa conectez mufele? Receiver si in tv-ul care are 3 orificii de intrare(R,L, VIDEO).

Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Cablul scart il conectezi in spatele decodorului de la telecom, iar televizorul ce marca este? Banuiesc ca este color nu? Ai zis sport, nu te referi la vechile televizoare alb negru sport? Toate televizoarele au mufe euroscart, cele care nu au, au mufe Rca, tu ai nevoie in cazul acesta de cablu euroscart cu rca, unde mufa euroscart vine conectată in decodor, si mufele rca roșu, galben si alb, vin conectate in televizor, Mufele roșu si alb sunt sunetul adică sa auzi stereo daca ai televizor cu 2 difuzoare, iar mufa galbenă este imaginea, conectezi in televizor mufa roșu la roșu, alb la alb, si galben la galben, si pui tv ul in modul av, bagi antena din televizor in decodor, ca altfel nu merge.

| valy956 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am un buntz dar n-are scart ci doar r l video, ti as tr cateva poze ca nu stiu sigur daca detin ce imi trebuie.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru valy956):

Trimite mi poze cu televizorul si cu decodorul sa vad eu mufele, de unde esti?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru valy956):

Nu se pot deschide fisierele care le ai trimis,

| valy956 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt 3 poze... iale cu copy si dai paste in bara... merg sigur le -am deschis acum.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, am deschis linkul, decodorul pe care il ai nu este bun, acel decodor este pentru antena satelit, trebuie sa te duci sa il dai inapoi sa i ti dea altul, ai cablu tv de la rcs? Sau ce companie? Televizorul merge fara decodor? Poti vedea ceva la el?