| BostanDaniel1974 a întrebat:

Am un usb de 16 gb Transcend am mai avut probleme cu el s-a blocat nu sa mai deschis am reusit sa recuperez datele de pe el acum vreo 2 luni dupa la formatat si mergea bine acum nimic nu vrea sa se mai deschida nici in tableta nici in laptop Aveti vreo idee dau FUNDA sigur multumesc anticipat

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| dannyel86 a răspuns:

Il recunoaste in My Computer sau nu e detectat deloc?
Nu e exclus sa fie o problema hardware (piese, circuite), care il face total inoperabil.
Da o scanare cu softul de mai jos, in masura in care il recunoaste.
Alege litera corespunzatoare stick-ului, pentru a-i verifica starea memoriei.
http://www.softpedia.com/....../171ba/0/1

| BostanDaniel1974 explică (pentru dannyel86):

Nu vrea sal mai recunoasca prima oara cand s-a stricat tot asa nu il recunostea my compiuter dar dupa aia a mers si acum nu mai vrea deloc o sa incerc cu ce mi-ai dat tu aici multumesc

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Aici poti incerca o reparare prin utilitarul oficial al producatorului:
https://www.transcend-info.com/Support/Software-3/