| Vladut2000L a întrebat:

Am un Vodafone tab prime 6 si s-a bulit softul cum as putea sa pun softul iar, un video ceva, sfaturi.

Dau funda

19 răspunsuri:
| NAT0 a răspuns:

În general tabletele au un orificiu în care trebuie să introduci un ac și se resetează.

| Vladut2000L explică (pentru NAT0):

Unde ar fi la aceasta asa din poze?
https://www.google.ro/......ps?/search

| Vladut2000L explică (pentru NAT0):

La mine se vede doar power by Android si http://3.bp.blogspot.com/......G_6755.JPG fara cele 3 de jos

| NAT0 a răspuns (pentru Vladut2000L):

Perfect acum dă în jos la „wipe data/factory reset" dai pe el și apoi te duci jos până unde scrie YES și apoi dai la „wipe cache partition" și te duci iar jos până la yes și dai rebot system now, e prima opțiune.

| Vladut2000L explică (pentru NAT0):

La wipe cache partition nu mi-a aparut nimic doar ca scria formating formating si dupa am aplicat pasul 3 si tot imi da nicio comanda.

| NAT0 a răspuns (pentru Vladut2000L):

Trebuie să ai răbdare.laughing mai încearcă încă o dată și ai răbdare să-și termine treaba și după. treci la pasul 3. Dacă nici așa nu merge, are slot pentru card de memorie?

| Vladut2000L explică (pentru NAT0):

Tot nu merge, da are slot pentru card de memorie.(am asteptat pana la complet si m-am dus la pasul 3)

| NAT0 a răspuns:

Doamne ce nu sufăr firmele astea care scot dispozitive peste noapte.
Uite, e exact ceea ce ți-am explicat eu, poate n-ai înțeles bine dar totuși.
https://www.youtube.com/watch?v=sGRi7MACmHQ
Nu găsesc romul original (softul) dacă era Samsung sau o firmă mai cunoscută poate găseam la la modelul ăsta nu găsesc.Dar totuși dacă ai tu mai multă răbdare, cauți pe google „ROM original Vodafone tab prime 6" și îl descarci și îl pui pe cardul ăla microSD și apoi faci pasul unu și doi și apoi dacă nu mă înșel e a doua opțiune „apply update from SD card sau ADB" și apoi îi dai reset.
Dar totuși. dacă ai garanție, folosește-o. Că îți storci nervii aiurea.:))

| Vladut2000L explică (pentru NAT0):

Aveam o cartela in ea s-ar putea sa nu mearga sper si eu...

| NAT0 a răspuns (pentru Vladut2000L):

Da merge, dar eu n-am putut să-l descarc.laughing

| Vladut2000L explică (pentru NAT0):

Dap nici mie nu imi mai merge asta cica ar fi doar ca nu stiu care este https://androidmtk.com/download-vodafone-stock-rom-models sunt prea multe.

| NAT0 a răspuns (pentru Vladut2000L):

Dacă nu e modelul tău, nu are rost să încerci că o să fie buguri și îl faci degeaba.

| Vladut2000L explică (pentru NAT0):

Cred ca asta e denumirea VF-895N.

| Vladut2000L explică (pentru Vladut2000L):

Scrie pe cutie VF-1497 si cevva cu adresa interna www.alcatelonetouch.com

| Vladut2000L explică (pentru NAT0):

Ma ajuti cu acest program ca include si romul pe care imi trebuie mie uite http://sigmakey.com/en/Sigma-Overview/Supported-Models.html

| NAT0 a răspuns (pentru Vladut2000L):

Nu știu să te ajut. Eu am zis cam tot ce am știut.