| Gamergusti a întrebat:

Am un Xiaomi redmi note 7 și mă întreb dacă îmi cumpăr un încărcător fast charge original de la Samsung va afecta cu ceva telefonul?

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu, doar ca incarcarea va fi limitata de cit poate inghite Note 7. Practic, tu iti vei lua incarcator de 25 W care nu va trece de 18 W. Zic asta din experienta, am un Mi A1 pe care il incarca cu incarcator Samsung original de 25 W cu un cablu Type-C PD care suporta vreo 90 W. https://chargeasap.com/......-cable-set

| Crackman a răspuns:

Sincer este discutabil.
In mod normal producatorul iti da originalele sa le folosesti pentru ca asa este cel mai compatibil cu telefonul.
In schimb pentru a nu se strica orice telefon de la 2009 incoace are propriul sistem de proyectie ce taie alimentarea cand se ajunge la 100%
Deci eu in cazul meu folosesc 4 incarcatoare diferite (munca unu, acasa unu, masina altul, calatorie altul)
Ce am vazit este ca nu afecteaza cu nimic.