| ZaharescuCostin a întrebat:

Am un Xiaomi Redmi Note 8T. El poate utiliza rețeaua 4.5G acea rețea ce atinge 1Gbps? Adică cea din Italia? Sunt în Italia. Fundă la cel ce îmi explică ce viteza de net poate obține.

2 răspunsuri:
| Ionut2827 a răspuns:

In specificatiile telefonului spune clar ca poate prinde semnal 5G. Acum, tu esti curios ce viteza de net poate obtine...pai, aici nu depinde de telefonul tau sau de tehnologie (3G, 4G, 5G). Intr-adevar, tehnologia 5G deschide noi usi si multe orizonturi in ceea ce priveste viteza de internet. Dar, de la o antena 5G, nu poti prinde chiar 1GB/S. Din cate stiu 5G-ul este pe cale sa fie interzis in multe tari, deoarece prin "studii" se spune ca afecteaza. In fine, pentru cunostinta ta, 5G-ul nu a fost facut pentru noi, a fost facut pentru forta militara, mai ales cea navala / aeriana. Cu acest 5G liderii vor putea face mult mai multe lucruri.

Răspuns utilizator avertizat