| Tarzhan a întrebat:

Am următoarea problema : routerul meu wifi este la etaj și când stau jos puterea semnalului este destul de slabă. Exista cumva vreo aplicație care să mărească viteza?

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde de router. Unele iti permit sa maresti intensitatea semnalului, altele nu iti permit by default dar pot fi resoftate cu dd-wrt (https://dd-wrt.com/) si dupa sa poti face asta.

| Wr3nch a răspuns:

Nope, poti cumpara un extender care sa mareasca intensitatea semnalului.

| ywar a răspuns:

Nu exista aplicatii software, dar exista device-uri (hardware). Powerline se numeste si are modul de wireless. Folosim si noi la serviciu, cu rezultate foarte bune. Radiatiile sunt pe masura.

| DanielPH a răspuns:

Nu.
Exista amplificator de WiFi, gasesti pe Emag. Sunt in jur de 60 de lei, cele ieftine. Ai putea incerca cu unul din ele, iar daca nu merge, le returnezi.
Un amic are si spune ca este ok, ca-i amplifica semnalul.

| Benyamin173 a răspuns:

Nu cred, de la ce firma este?