| davidtm a întrebat:

Am varsat cola pe tastatura laptopului, el n-are nimic (laptopul)
doar unele taste nu mai merg. ce sa fac?crying
dau funda:*

si nu-mi ziceti sa mi iau o tastatura de pc cu usb...

6 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Mergi cu el la service! E destul de sensibila tastatura si e posibil sa nu o desfaci in mod corespunzator. Succes!

| Dana211 a răspuns:

Nu poti face nimic decat sa-l duci la reparat. Daca scoti butoanele ai sanse sa rupi legaturile si sa nu-ti mai mearga deloc. Eu am patit la fel in vara si m-a costat in jur de 300 de lei schimbarea tastaturii

| frikk a răspuns:

Ghinion... du-l la un reparator(Sa nu cumva sa umbli tu sa-l desfaci sa nu il srtrici mai mult)
PS: nu cred ca te costa mult.

| Meli34 a răspuns:

Il usuci cu uscatorul de par! laughing

| ilovepuppies a răspuns:

Pai...tragi calculatorul din priza..desfaci butoanele(dar sa stii cum sa le pui la loc)...iei un betisor de ureche(nefolosit) si in inmoi in spirt si dai pe fiecare tasta (si mie mi s-a intamplat, dar nu cu Coca-Cola, cu Tedylaughing))

| Valy23890 a răspuns:

Desfa-ti laptopul, si vezi ca sub tastatura e o folie, te duci cu folia aia la un magazin de pc si iti iti cumperi o folie. Dupa o pui la loc, si o sa ti mearga, asa am patit si eu, si asa am facut.Acum imi functioneaza f bine.:*