| anonim_4396 a întrebat:

Am varsat din greseala cafea pe tastatura laptopului. L-am scos imediat din priza, l-am desfacut si am sters tot ce se putea, dupa care l-am lasat cam 6 ore inclinat, sa se usuce. Acum l-am pornit si vad ca merge normal. Am de gand sa il duc luni la un service, pentru a fi sigur ca e complet curatat. Intrebarea mea este daca as putea sa il folosesc zilele astea, sau ar trebuie sa il las oprit, in caz ca se mai afla lichid in el si prin utilizare s-ar intampla cine stie ce?

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Cata cafea ai varsat?

| MisterSTAG a răspuns:

Cam un sfert de cana

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă laptopul e în garanție îi iei pa pa de la ea dacă te duci la service.

| FlorinCiokan a răspuns:

Nu cred ca a putut sa patrunda asa multa cafea. In 6 ore sigur s-a scurs si uscat complet. Daca functioneaza fiecare buton nu trebuie sa ai nici o grija. Daca ar avea lichid inauntru nu ar functiona deloc. Nu se mai defecteaza daca nu versi din nou ceva pe ea. Bafta.