| Alexzf a întrebat:

Am varsat picaturi de clor pe tastele laptopului, unele nu mai merg, nu au fost foarte multe picaturi (cam 5-6) si am o intrebare, laptopul merge perfect, dar 6 taste nu mai merg, ma poate ajuta cineva sau sa imi spuna daca e grav?

1 răspuns:
| SoareDaniel a răspuns:

Ceva de genul am patit si eu l-am botezat cu niste picaturi de cola, nici dupa 3 luni de zile nu s-a dus senzatia aia de apasare grea a tastelor, lucru care ma deranjeaza foarte mult, mai ales ca e nou. Din fericire la mine ele functioneaza, dar vreau sa subliniez faptul ca laptopurile sunt foarte sensibile la lichide. Daca il ai in garantie poti sa iti iei adio de la ea, iar daca nu e cel mai recomandat e sa il duci imediat la un service dupa perioada asta, exista posibilitatea sa faca cu timpul un scurt circuit si sa il arunci cu totul la gunoi. In mod normal, trebuia dus acum la un service ti l-ar fi desfacut si curatat si poate ai fi scapat, insa nu recomand sa o faci de unul singur