| Giulya01 a întrebat:

Am vazut la fenomene stranii niste chestii ca niste globuri de energie stie cineva cum se numesc?

8 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Posibil fulgere globulare sau cum i se mai zice focul lui elmo. e un fenomen rar.

| Catalion a răspuns:

E elictricitate sub forma de globuri. Sunt mai multe tipuri de fulgere. Nu e un OZN, daca asta credeai.

| Zenithf a răspuns:

OZN-uri cred ca... thinking
Nah, am auzit ceva de asta, cica ar fi fulgere globulare, unde ai vazut si cand, ce atmosfera era?

| mihaibrasov a răspuns:

Nu au un nume anume. Am inceput si eu sa studiez chestiile paranormale si esoterice. Globurile de energie sunt entitati de pe pamant sau entitati universale care vin in contact cu oamenii. Anumiti oameni le vad, altii pot si comunica energetic cu ele. E mult de povestit (inca si eu citesc)... dar am incercat sa rezum.

| andraspune a răspuns:

Cred ca fulgere globulare
se comporta ca un glob de energie viu si electric deplasanduse oriunde

| sandy a răspuns:

Sunt fulgere globulare.

| Insanity a răspuns:

Cred ca spectre...sau ceva de genul astathinking

| gratian a răspuns:

Fulgere globale fantmice