| scipianus a întrebat:

Am vazut recent un ipod touch la un prieten si as fi interesat sa-mi cumpar si eu, dar vreau sa stiu unele chestii inainte.

1.Cate variante de ipod touch exista, ce diferente exista intre ele si care merita cumparata?

2.Am inteles ca pentru a-mi pune diverse aplicatii trebuie sa-i fac jailbreak.As vrea sa stiu cum se face, ce versiune de firmware trebuie sa am/sa pun.

3. Dupa ce este hackerit cum se pun pe el muzica, videoclipuri, jocuri, teme?

Va rog cei ce detineti ipod touch sa-mi raspundeti la intrebari si sa-mi spuneti tot ce ar trebui sa mai stiu despre ipod touch.

Răspuns Câştigător
| sinblade27 a răspuns:

Pentru intrebari in ordine
1. exista 3 modele 1g, 2g si 3g ultimul fiind cel mai evoluat pretul poate varia intre 600 si 1000 ron depinde de model si spatiu de stocare intr 4 si 32 gb
2. da se face jailbreak pentru mai mute detalii consulta modmyi.com
3.muzica si filmele se pun cu itunes ca la orice alt ipod jocurile depinde sunt aplicatii prioritore (cydia, installer )sau istore

singura diferenta intre iphone si ipod e functia de tel deci cam aceleasi specificatii tehnice