| SorinELoo7 a întrebat:

Am vazut un subwoofer care nu are difuzorul pentru bass, ci doar acea gaura prin care iese aerul... Este normal acest lucru? Care este diferenta dintre un subwoofer doar cu acea gaura si unul cu ambele (difuzor + gaura), care este mai bun?

10 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Cel care are difuzorul la vedere are calitate ridicată se aude mai bine și mai clar și se cheamă bass reflex. Cel cu difuzorul în interiorul cutiei se aude mai infundat, ca din butoi și la volum mare distorsionează și se cheamă bandpass

| SorinELoo7 explică (pentru Azµre):

Uite modelul despre care vorbesc. Deci este mai indicat sa aiba si difuzor! http://promobile.md/2325-11890-thickbox/genius-sw-hf21-1700.jpg

| Azµre a răspuns:

Indicat în sensul că este mai clar sunetul... vezi că nu ai postat link-ul mai pune-l odată.

| Azµre a răspuns:

Sau zi-mi modelul
cum se cheamă.

| SorinELoo7 explică (pentru Azµre):

Genius SW-HF2.1 1700

| Azµre a răspuns (pentru SorinELoo7):

În locul lui ți-aș recomanda :
http://www.azerty.ro/boxe/boxe-genius-sw-g21-1250?utm_source=price-ro
Este foarte bun și calitativ.

| Azµre a răspuns (pentru SorinELoo7):

Am auzit un astfel de sistem și pot spune că sunt altele mai ieftine și mai bune. Acum depinde de tine ce vrei.

| SorinELoo7 explică (pentru Azµre):

Il stiu, pe acesta oricum il achizitionez. Eu am vrut sa lamuresc problema cu acel model. Dar nu sunt hotarat de pe ce magazin online (care sa aiba si transpotul gratuit) sa-l iau, acum depinde si de acel magazin. Tu ce mi-ai recomanda (exclus eMAG, pcgarage).

| Azµre a răspuns:

Majoritatea au transport de plată dacă faci comandă sub 200 - 400 de lei, depind de magazin.
Eu unu aș recomanda Azerty.Ro, Cel.ro Vexio.Ro sunt magazine serioase acum depinde unde găsești și la ce bani, poți și cu flanco, altex doar că la ăștia e bine să îl ridici din magazin ca să nu ai neplăceri...

| Pogba14 a răspuns:

Cat ai dat pe ele?