| Zipix a întrebat:

Am viteza de internet buna? (Computer, nu telefon)

Download Speed: 9342 kbps (1167.8 KB/sec transfer rate)
Upload Speed: 1962 kbps (245.3 KB/sec transfer rate)
Latency: 18ms
Jitter: 5ms

Am internet de la UPC si am facut test pe Site-ul lor big grin

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ping-ul e ok. dar vitezele is cam mici pentru Romania secolului 21(da, Romania e in top 10 viteza la internet pe glob, aia din sua sau GB ar da de 50 ori mai mult decat dam noi pe netul de vitezele posibile).
La tine vitezele is lente, is sub 10mbps. De unde cred ca ai o problema cu cablul, ori stai in o zona rurala. Daca e prima, rezolva. Daca e a II-a, nu ai ce sa faci. Daca nu e nici una, vezi cum faci, ca lumea deja are viteze de cate peste 100mbps...

| untu a răspuns:

Serios? E foarte buna viteza mare si rapida, dar mai intampini ceva probleme la internet?

| Zipix explică:

Am dat sa descarc un joc pe Steam de test si arata ca se descarca cu 1.3 mb/s

| tiranianuuu a răspuns:

Tu descarci cu aproximativ 1mbps secunda (1mbps =1000kbps) cam normal.