| bogdannn114 a întrebat:

Am vorbit cu un angajat de la akta sa-mi schimb internetul, avand de la telekom si mi-a spus ca trebuie sa cumpar eu cablu coaxial, nu era normal sa imi dea ei? Sau sa sun direct la firma?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pana la usa trebuie sa-ti instaleze ei cablul. De la usa cumperi tu. Asa este normal, dar ai mei de la DIGI mi-au bagat cablul pana in casa.

| Zuzu1991 a răspuns:

Firmele mici au propria politica, care poate include faptul ca nu isi permit sa cumpere cablu, iar spre deosebire de asta, o firma ca Digi are deja trasa infrastructura peste tot si isi permit sa iti traga cativa metrii de cablu sa te aiba, ca client
eu personal, daca nu ii cunosc BINE pe respectivii, nu mi-as lua net de la o firma mica

| NunuNini a răspuns:

Nu stim politica Akta. Ce firma o fi?
Pana la usa, e obligatia lor. De la usa, depinde de firma. Insa ar trebui ca tot ei sa-l aduca, chiar daca platesti 1-2m de cablu. Ca daca nu merge ceva, spun ca nu ai cumparat bine. Suna la firma si intreaba sau alege alta firma. DIGI este foarte serioasa. Cand mi-au instalat mie, nu doar ca au adus si montat totul, dar au facut si testele cu pc-ul, sa vada cum merge.

| cernobîlamin a răspuns:

Suna la firma da i dracu de excroci