| madalyna a întrebat:

Am vrut sa bag un cod de siguranta ca sa nu mai umble toata lumea pe telefonul meu si am umblat pe la setarile telefonulu, am bagat un cod la intamplare ca nici nu m-am uitat ce am apasat si acum nu mai ma lasa sa intru in meniu imi cere codul PIN sau PUK si nu stiu ce sa fac unele persoane mi-au spus ca mi-am blocat cartela nu stiu ce s-a intamplat ajutati-ma please!

Răspuns Câştigător
| tycy a răspuns:

In primul rand la orice telefon se confirma codul.Iar codul de siguranta nu are legatura cu PIN-ul sau PUK-ul.Intra pe site-ul brand-ului la care esti clienta si trebuie sa ai vreo optiune unde bagi nr de tel si iti da PUK, sau apeleaza serviciul clienti. Dupa ce intri in meniul telefonului dai revenire la setarile din fabrica in caz ca codul deja este activ desi nu cred ca ai facut asta.

9 răspunsuri:
| unknown3243 a răspuns:

Eu sunt pe Orange si mie mai dat ca o carticica unde scrie codul PUK.

| ღArySოﺁℓεღ a răspuns:

Pai Madalyn-o logic ca daca ai scris codul fara sa-l reti nu mai poti sa intri in meniu! Singura ta sansa este sa te uiti in cutia telefonului prin chitante daca scrie codul PUK SAU sa te duci la un sediu Orange sau Vodafone(depinde in ce retea esti) si sa ceri deblocarea telefonului sau PUK-ul! Succes!

| mihaella00elena a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iti resetezi telefonul happy

| mihaella00elena a răspuns:

Sau daca iti cere codul PUK, citeste aici ce trebuie sa faci:http://cosmoteromania.custhelp.com/......cosmote%3F

Sper ca ti-am putut fi de folos!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caroci treaba ai ra de tot trebu sa gasesti cartela cu coduri si sa pui codul corespunzator.
Daca ai pierdut cartela cu coduri n-ai ce face poti zice adio adio adio...

| sweety_6570 a răspuns:

Pai daca ti-ai blocat cartel cumparati alta
simplu :

| MiHaitza_BoBytza_1998 a răspuns:

Sall! Eu am u8n Samsung galaxy mini 2 si am vrut sa schimb modelul de deblocare. Fara sa stiu am desenat un model la intamp0lare si nu il mai stiu. Am desenat modelul de 20 de ori gresit si acum imi cere adresa si parola de gmail..Eu nici pe alea nu le mai stiu. Nici sa dau la setarile din fabrica nu pot sa mai dau. Va rog frumos ajutati-ma! Multumesc! dau funda

| MiHaitza_BoBytza_1998 a răspuns:

Sall! Eu am un Samsung galaxy mini 2 si am vrut sa schimb modelul de deblocare. Fara sa stiu am desenat un model la intamp0lare si nu il mai stiu. Am desenat modelul de 20 de ori gresit si acum imi cere adresa si parola de gmail..Eu nici pe alea nu le mai stiu. Nici sa dau la setarile din fabrica nu pot sa mai dau. Va rog frumos ajutati-ma! Multumesc! dau funda

| IGPPGI a răspuns:

Pai baga PIN-ul. De obicei ii 1234. Daca nu iti gasesti/sti PIN-ul, daca mai ai carticica aia sau ce era cand ai cumparat cartela ai acolo PUK-ul. Daca nu du`l la un "deblocator".