| Darius46yvt a întrebat:

Am windows 10 instalat de pe site'ul oficial ..Si avira ca si antivirus...dar de ceva timp are momente in care se tot blochează calculator.Ce as putea sa fac? ..Sa imi cumpăr un antivirus si un windows..sa nu le mai tin pe astea luate de pe internet?

4 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Ce specificatii are pc-ul si de cand il ai?

| Bizon95 a răspuns:

Phoock avira
pune avast
insa ma indoiesc ca e din windows/antivirus, foarte probabil e hardware, placa de baza e primul suspect, dar nu, numai

| RAY a răspuns:

Ssd urgent

| andrefrancais a răspuns:

SSD este singura varianta... Sau sa treci pe win 8.1
de exemplu la win 8.1 am o performanta extraordinara si un timp de boot de 17 secunde, iar la win 10 performanta e groaznica, timpul de boot 2-17 minute.