| Serban_Luca_1999 a întrebat:

Am windows 10 si vreua win 7 si vreau sa il instalez fara sa mai am win 10 si datele, cum fac asta?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In primul rand trebuie sa asiguri ca exista drivere de win7 pentru aparatul tau si versiunea de 32/64 biti, pe care doresti sa-l instalezi, sa le descarci si sa le ai la indemana dupa ce ai sters win10 si instalezi w7.

Restul se poate face conform indrumarii din kit-ul de instalare.

| lpavel a răspuns:

Daca nici macar nu stii cum ar trebui sa incepi mai bine roaga pe cineva sa-ti faca. Nu-i chiar atat de simplu daca esti la zero, iar ca sa-ti explice cineva va trebui sa-ti spuna o intreaga poveste si chiar si asa nu te-ai descurca... Bafta!

| gelu1970 a răspuns:

Formatezi de la zero si stergi tot. cand ajungi la pasul in care w7 iti cere sa alegi partitia de instalare elimini toate partitiile existente si le creezi din nou.
atentie: daca ai un pc/laptop cumparat recent e posibil sa nu ai disponibile driverele pentru unele componente.
asa ca inainte vezi daca fabricantul sistemului tau ofera drivere pentru w7 sau fabricantii componentelor tale le ofera pentru a le descarca. in caz afirmativ le descarci inainte de a formata si o sa fie mult mai usor dupa.

| Vvistula a răspuns:

Eu m-am uitat la tutorial pe Youtube cand am facut asta prima data, https://www.youtube.com/watch?v=yB-v4VlUFdQ

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Bagi wind7 il instalezi descarci driver booster si asta iti gaseste toate driverle care lipsesc din windows 7