| anonim_4396 a întrebat:

Am windows 7 si merge greu, vreau sa imi instalez windows xp, am cd bootabil cu licenta cu tot ce ii trebuie, doar ca atunci cand il resetez/pornesc nu imi arata placa de baza adica acel ecran unde undeva in partea de jos sa iti scrie press f12 for boot sau mai stiu eu ce, se incarca ecranul cu Asus[marca laptopului] apoi se incarca windowsul, cum sa pornesc BIOS-ul?

5 răspunsuri:
| IulianP a răspuns:

Incearca si tastele F2, F9 sau Delete.

| RB26DETT a răspuns (pentru IulianP):

Dar daca mie nu imi apare imaginea de la placa de baza, apas pe toate tastele si nu se intampla nimic, cum sa setez sau nu stiu cum sa fac sa imi apara acea imagine de la placa de baza?

| IulianP a răspuns (pentru RB26DETT):

Apesi una din tastele mentionate imediat dupa ce pornesti laptopul.
Care e modelul exact al laptop-ului?

| RB26DETT a răspuns (pentru IulianP):

Am apasat f2 si f9 si m-a dus la un ecran ce imi spunea Asus recovery eu am cd-ul cu windows in laptop cu windows xp, laptopul ruleaza windows 7, ce fel de recovery este asta daca vad ca foloseste cd-ul? oare instaleaza windowsul xp? sau se prosteste si el si imi face o corcitura intre 7 si xp.

| BunnyRabbit a răspuns:

Placa de baza nu e acelasi lucru cu Bios-u'. si incearca "delete" sau "tab"