| erichlemny a întrebat:

Am windows 8.1 pe un calculator si as vrea sa mearga mai repede pentru ca, atunci cand windows 10 o sa fie lansat oficial, vreau sa fie compatibil

13 răspunsuri:
| DisturbeDd a răspuns:

Ce treaba are viteza de raspuns cu compatibilitatea unui alt so? daca iti merge 8.1 mai mult ca sigur iti va merge si 10, insa mai ai de asteptat

| K0sti a răspuns:

Baga benzina de 98! Ce stupizenii puteti debita laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru K0sti):

Sau sa-l lege dupa rapidul de 12. laughing

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows 10 e lansat official si e si fre pedeasupra de asta :) http://windows.microsoft.com/en-us/windows/preview-iso

| LTAA a răspuns (pentru anonim_4396):

E inca beta. Scrie clar "preview".

| anonim_4396 a răspuns (pentru LTAA):

Scrie tehnical preview, ala e programul cu care vezi daca iti merge sau nu, si e si iso image care e win propriu zis, daca te uiti la vloguri de it si cauti ai sa vezi ca e lansat full si free happy eu l-am pus pe un pc si merge perfect doar ca prefer aspectul de 7 happy

| CinevaNou a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar de pe vloguri de it vezi ca e lansat "full si free"? Ciudat mod, sa-l lanseze asa pe ascuns, sa nu-l gasesti nici in magazine, ci doar pe "vloguri de it".

| anonim_4396 a răspuns (pentru CinevaNou):

Pai din moment ce l-au pus free de descarcat pe site...

| CinevaNou a răspuns (pentru anonim_4396):

Tehnical preview nu e tot aia cu RTM sau gold, adica ce o sa vezi in magazinele de retail. Banuiesc ca nu stii ca un software poate avea mai multe versiuni. http://en.wikipedia.org/wiki/Software_release_life_cycle
Tehnical preview e un alt nume pentru beta. Pana la RTM mai are de facut niste pasi, dupa cum poti vedea.

| LTAA a răspuns (pentru CinevaNou):

Si logic ca Preview-ul are bug-uri si eventuale probleme de o sa zici ca nu ecompatibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei care aveti Windows XP, ramaneti pe el, cei care aveti Windows 7 ramaneti pe Windows 7.Va spune un specialist in Sisteme de operare! Daca cineva nu imi da dreptate sa ma combata!

| Striker14 a răspuns:

Cumpara un pc mai bun laughing)
Daca merge 8.1, o sa mearga si 10.