| florineltare1000 a întrebat:

Am windows 8.1 premium si nu mi-a aparut ca sa aplic pentru windows 10, cand apare. Toti prietenii mei chiar si cei care au windows 7 le-au aparut, ce pot sa fac ca sa apara? Am dat pentru update-uri automate.

Răspuns Câştigător
9 răspunsuri:
| Anna0111 a răspuns:

Hei! Si mie mi-a apărut pe laptop o actualizare la windows 10. Va fi lansat pe 19 iulie si se actualizeaza automat.

| SkyPilot a răspuns:

Eu l-am setat la manual, el downloadeaza automat dar eu hotarasc cand le instalez. Mie mi-a aparul la toate trei laptopurile, dar la interval de 1 saptamana, nu deodata. Probabil ca iti va apare si tie.

| alexandruiasi a răspuns:

Sal trebuie sa te duci in control panel - system security si windows update - trebuie sa faci update la windows ca sa apara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a putea să îţi rezervi upgrade-ul gratuit la Windows 10, trebuie să ai această actualizare instalată: KB3035583

| florineltare1000 explică (pentru anonim_4396):

Am instalarea, dar tot nu apare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti ramane decat sa astepti ca va trece Mosul si pe la tine!

| florineltare1000 explică (pentru anonim_4396):

Bine multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot nu a aparut acel buton in bara de stare, fa in felul urmator, asa am rezolvat eu pe laptopul unui prieten:
Cream un fisier in C: si il denumim Temp.
Deschidem Notepad
Copiem urmatorul text in Notepad:

REG QUERY
"HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows
NT\CurrentVersion\AppCompatFlags\UpgradeExperienceIndicators" /v UpgEx |
findstr UpgEx
if "%errorlevel%" ==
"0" GOTO RunGWX
reg add
"HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows
NT\CurrentVersion\AppCompatFlags\Appraiser" /v UtcOnetimeSend /t REG_DWORD
/d 1 /f
schtasks /run /TN
"\Microsoft\Windows\Application Experience\Microsoft Compatibility
Appraiser"
:CompatCheckRunning
schtasks /query /TN
"\Microsoft\Windows\Application Experience\Microsoft Compatibility
Appraiser"
schtasks /query /TN
"\Microsoft\Windows\Application Experience\Microsoft Compatibility
Appraiser" | findstr Ready
if NOT "%errorlevel%" ==
"0" ping localhost >nul &goto :CompatCheckRunning
:RunGWX
schtasks /run /TN
"\Microsoft\Windows\Setup\gwx\refreshgwxconfig"

-Salvam in Notepad ca ReserveWin10.cmd si cu extensia All files (*.*) si il
salvam apoi

in folderul C:/Temp creat anterior.

-Deschidem Cmd cu drepturi de
administrator si tastam C:/Temp/ReserveWin10.cmd, dam Enter si la
teminarea configurarii registrilor vom vedea in bara de stare butonul "Get
Windows 10".

De aici alegem sa primim upgrade la
Windows 10.