| SorinELoo7 a întrebat:

Am Windows 8.1 PRO licentiat. si ii voi face cat de curand upgrade la Windows 10. Doresc sa-l am pe stick pentru a-l reinstala cand este nevoie. Vreau sa stiu daca atunci cand reinstalez Windows 10 voi avea o licenta si pentru acesta? Sau trebuie sa instalez Windows 8.1 PRO si apoi Windows 10 ca el sa fie licentiat?

7 răspunsuri:
| SorinELoo7 explică (pentru K0sti):

Multumesc K0sti! Exact raspunsul asta il cautam.

| K0sti a răspuns (pentru SorinELoo7):

Pentru putin!

| AdrenalinTm a răspuns (pentru K0sti):

Windows 10 Professional
W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX

Windows 10 Professional N
MH37W-N47XK-V7XM9-C7227-GCQG9

Windows 10 Enterprise
NPPR9-FWDCX-D2C8J-H872K-2YT43

Windows 10 Enterprise N
DPH2V-TTNVB-4X9Q3-TJR4H-KHJW4

Windows 10 Education
NW6C2-QMPVW-D7KKK-3GKT6-VCFB2

Windows 10 Education N
2WH4N-8QGBV-H22JP-CT43Q-MDWWJ

Windows 10 Enterprise 2015 LTSB
WNMTR-4C88C-JK8YV-HQ7T2-76DF9

Windows 10 Enterprise 2015 LTSB N
2F77B-TNFGY-69QQF-B8YKP-D69TJ

| JohnyMoga a răspuns:

Nai citit doar cei ce u o licenta valida de wind vor putea primi upgrade la wind 10

| SorinELoo7 explică (pentru JohnyMoga):

Poate tu nu ai citit ca eu am spus ca am o licenta de Windows 8.1 PRO, deci Windows-ul este original.

| JohnyMoga a răspuns (pentru SorinELoo7):

Pai daca e original logic ca are o licenta valida deci logic ca poti face upgrade eu la asta m-am referit eu ziceam ce au spus aia de la Microsoft doar cei cu licenta activa poti upgrada si am citi bine