| cipailina a întrebat:

Am Windows 8. Ar merge daca as instala Vista?
*PS: Am incercat sa instalez Vista insa nu am suficient spatiu in System Reserved (Zhappy. Am nevoie de 403 MB, iar System Reserved are doar 100 MB. Cum pot schimba partitia de instalare?

Răspuns Câştigător
| AlinKun a răspuns:

Partitiile le faci din setpul de instalare cand instalezi windwosul sterge la instalare toate partitiile si fale iar

| cipailina explică (pentru AlinKun):

Cand am instalat Win 8 nu prea am vazut ceva legat de partitii straight face L-as instala din nou, insa...nu cred ca are rost, fiind o versiune de proba.

| AlinKun a răspuns (pentru cipailina):

Pai pune vista pe un dvd fal bootabil si il instalezi standard si atunci ar trebui sa iti para sa formatezi/stergi partitii

| cipailina explică (pentru AlinKun):

E deja pe un DVD bootabil (DVD-ul original de la Microsoft) insa nu apare decat sa aleg limba, mai apoi butonul de install si la urma eroarea. Nu cred ca de la Win 8 pot ajunge inapoi la Vista. Am nevoie de Vista deoarece in win 7 si win 8 nu merge Launch Manager (am un laptop Acer Aspire 3690 si nu merg butoanele multimedia) decat in win Vista.