| qwertyde a întrebat:

Am windows vista de putin timp si nu stiu de unde este bine sa inchid calculatorul: de la butonul rosu de unde imi instaleaza updeturile sau de la sageata aia, shut down? astept pareri.

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

De la ambele.
Butonul rosu nu-ti apare mereu, doar cand Windows are nevoie sa-si instaleze update-uri.
De regula e un buton mai maroniu dar are functie de Sleep. Asa ca trebuie sa te duci pe sagetica aia -->apoi Shut Down. Dar parca merge si din Control Panel(categoria Performance) sa setezi permanent sa ai buton rosu(shut down).

4 răspunsuri:
| .::CyBeR::. a răspuns:

Sageata din dreapta si dai shutdown.

| NimeniCuActe a răspuns:

Scoti PC-ul din priza happy Desigur ca SHUT DOWN happy D'oh... Si mai bine incearca Windows 7, Vista e doar de bagat organele in el happy

| Alëxąndŕą a răspuns:

Pai eu am windows 7 de vreo thinking saptamana si il inchid de la calculator
acolo la inchidere compiuter ca se strica (risca) sa se strice de la butonul acela a si daca nu sti sa umbli cu el it recomand Windows xp profesional dar in niciun caz windows 2000.

| EternalColor15 a răspuns:

Nu cred ca are vreo importanta, cand am avut vista apasam sageata apoi shut down.