| deny a întrebat:

Am windows vista si mi-am facut un cont de utilizator nou si pe ala cere intram eu de obicei nu mai mergea nimica bine si l-am facut utilizator standard iar pe cel nou care imi mergea f bine l-am facut administrator iar acum a inceput sa mearga celalat mai bine decat asta si nu mai se schimba can dau sa fie administratorcryingati inteles ceva?happywinking

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

Ai putea avea niste virusi care au nevoie de drepturi de administrator, astfel isi pot bate joc de Windowsbig grin.
Scaneaza-ti calculatorul de virusi sau incearca sa folosesti si System Restore.

Vezi de asemenea sa nu incerci sa modifici drepturile primului user(standard, care a fost candva admin) cand esti logat exact de pe acel user. Numai un user cu rank de admin poate modifica toti userii.