| Ready a întrebat:

Am windows xp sp3 si de vreo 2 zile nu mai am nici o iconita pe desktop, mi-au disparut toate si mi s-a schimbat si rezolutia singura la 800 by 600 pixels si este prea mare asa si nu mai merge s-o schimb decat la 1024 by 768 pixels si asa este prea mica, plus ca imi merge greu( mi se incarca greu programele)Va rog frumos sa ma ajutati. CE sa fac?
Dau funda si vot!

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ceva îmi spune că e virusat. încearcă o scanare în mersi dos cu un antivirus şî vezi ce rezultate obţii. Dacă e virus încearcă să îl ştergi cu antivirusul cu care scanezi HDD-ul.Treaba asta o poţi face cu hiren-s boot cd sau cu UBB cd că au tot ce îţi trebuie pentru diagnoză şi devirusare.Succes

| nutepriveste21 a răspuns:

Vezi sa nu fi intrat pe un alt cont decat cel de administrator, iar daca nu e asa poti incerca sa reinstalezi driverul placii video iar pentru pictograme vezi ce ai in folderul desktop din c\user. Daca e gol cineva a sters comenzile rapide sau poate un virus lucreaza.

| popeasca a răspuns:

Iconitele au disparut din cauza rezolutiei prea mici. Da click dreapta pe desktop, apoi apasa Properties, iar in fereastra care se deschide apasa ultimul tab, adica Settings si pui de acolo rezolutia care trebuie.

Sau alta solutie ar fi sa iti reinstalezi driverul de la placa video.