| Vee a întrebat:

Am Xp Sp2 si orice driver as instala de sunet nu mi se aude crying nici nu apare iconita de sunet jos langa ceas sad
Am un Cd cu driverele al calculatorului si acum nu stiu de ce nu merge chiar daca il instalez nimic, nu se aude nimic

Vreo idee?

13 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Sau instaleaza Everest Ultimate Edition, te uiti la sectiunea Rezumat/Summary. Citesti modelul placii de baza. Te duci pe site-ul producatorului, cauti pe google dupa nume... apoi la search scrii exact modelul si ar trebui sa-ti gaseasca placa de baza, sau poti cauta si dupa criterii, socket, chipset. Cand ajungi pe pagina dedicata, cauti la categoria Audio/Sound Driver/Device. Si descarci de acolo.

Asta faci doar daca nu merge driver-ul de pe cd-ul original. Desi e suspectbig grin daca nu-ti merge. Fa mai intai si ce ti-a recomandat trilulilu89

| CosteaVlad a răspuns:

Încearcă cu Realtek AC97 sound driver.
http://download.cnet.com/......38712.html
Eu pe ăsta l-am instalat ca să-mi meargă sunetul.
Succes! :)

| 334499 a răspuns:

Mai intai uninstaleaza toate driverele pe care le-ai instalat pentru placa audio
dai restart
instaleaza-l pe cel de pe cd-ul original

| cristi202 a răspuns:

Trebuie sa vezi si daca iti functioneaza placa de sunet asa cum trebuie, daca e OK.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am instalat sp2 si nu merge nici un drive

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o problema.Nu mai am sunet (am atins cu picorul cablul monitorului care intra in unitate, nu mi-am dat seama pe moment ca este scos si i-am dat un restart ''sunetul mergea'' dupa restart nu a mai mers deloc de ce nu am idee.Am cautat tot felul de drivers audio si tot nu merge )detalii :nvidia nForce ALC 650 pe un sp 2. Va rog daca aveti vreo idee sad

| AlexUnder200 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca ai atins alimentarea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti alt pc e cel mai simplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instaleaza un windows sp3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa mergi de unde l-ai cumparat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un amd duron cu placa onboard, nu imi da voie sa inst driverul pana la capat, am introdus alta placa de sunet separata, am inst driverul, in calc imi arata ca totul e ok, insa sunet nu am deloc, boxele sunt bune. ce problema ar putea exista.cu toate ca la instalarea driverului imi spune ca functioneaza corect

| bogdan_8063 a răspuns:

Instaleaza widowsul xp si o sa mearga asculta ceti spun eu si eui am patyt asta si a mers dar yarasy nu merge vezi cca ey vyrusy de pe net