| anonim_4396 a întrebat:

AMD Phenom II X4 850 vs Amd Phenom II x6 1055t
Care e mai bun la jocuri?

Răspuns Câştigător
| Cipy23 a răspuns:

Pai ambele sunt bune dar mai performant este x6 deoarece are 6 nuclee. Dar daca vrei performanta trebuie sa ai si o placa video pe masura. Adica nu o sa ai performante daca ai un procesor bun si o placa video naspa sau invers, trebuie sa existe un echilibru intre ele. Eu sper ca te-am ajutat, Succes! Nu uita sa dai fundawinking

P.S : Nu uita de memoria RAM care este si ea importanta

9 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

X6

| horia2012 a răspuns:

- in jocuri AMD Phenom II X6 1055T, nu te ajuta cine stie ce deoarece chiar daca are 6 nuclee, le vezi la lucru cand ai aplicatii de genul programelor de editare video, audio unde executi mai multe functii simultan.
Diferenta in jocuri intre cele doua este insesizabila. Poti sa-l cumperi ca oricum e mai bun. Dar bun pentru jocuri este AMD Phenom II X4 975.
http://www.pcfun.ro/......-am3-tray/
si aici x6
http://www.sigmanet.ro/AMD-Phenom-II-X6-1055T-Box--id41510

| SpecialistIT a răspuns:

Cate intrebari o sa mai crezi? Nu ai obosit? Ai deja cel putin 15 subiecte deschise cu... aproape aceleasi intrebari. Pana cand?
In plus, intrebarea e complet... ma abtin din respect.
X6 e mai mare ca X4, nu crezi?

| d3men7zel a răspuns:

Amd Phenom II x6 1055t, funda?

| Moon4Lord a răspuns:

Amd Phenom II x6 1055t...

| ITvladutu a răspuns:

Amd Phenom || x6 1055t, are 6 nuclee cred

| xtr3m33ff3ct a răspuns:

Am auzit ca jocurile folosesc doar 4 cores, iar amd phenom II x4 850 are 4 cores de 3, 3ghz, Amd Phenom II x6 1055t are 6 cores de 2.80 ghz

| Me2 a răspuns (pentru xtr3m33ff3ct):

Jocuriile folosesc 4 nuclee, dar bf3 mp, daca ai 8 nuclee 8 nuclee mananca

| xtr3m33ff3ct a răspuns:

AMD Phenom II X4 975 nu e compatibil cu placa de bazasad